Aktualizacja Routerboard do wersji 6.45.3

Witajcie!

Zaczynam wdrażać na routerach Mikrotik oprogramowanie w wersji 6.45.3. Poniżej zamieszczam listę zmian.

“Read More”

Stormshield Firmware 3.9.0

Witajcie!

Wdrożyłem na wszystkich urządzeniach którymi zarządzam wersję oprogramowania 3.9.0. Poniżej podaję listę zmian od wersji poprzedniej.

“Read More”

Walka ze SPAM’em Maj 2019

Witajcie!

Po statystykach widać, że na naszych skrzynkach zaczyna odkładać się coraz więcej niechcianych wiadomości. W związku z tym podsyłam Wam listę adresów, które można spokojnie zablokować w panelu DirectAdmin w dodatku Spamassassin (zakładka E-Mail Blacklist).

“Read More”

RKHunter na serwerze WWW & EMAIL

Witam,

W związku z rozwojem serwera WWW & EMAIL zdecydowałem się dodać na serwerze skaner Rootkit’ów. Jak wiadomo pliki na stronach bywają różne, nie chcę aby doszło do sytuacji, że cały serwer zostanie zainfekowany. Oczywiście kopie zapasowe serwera robią się codziennie, lecz po przywróceniu takiej kopii musimy liczyć się z lekką cofką.

Skaner automatycznie skanuje pliki w nocy, tak aby nie obciążać serwera niepotrzebnie w godzinach największego ruchu sieciowego.

Pozdrawiam,
Konrad Chaberski


Aktualizacja Routerboard do wersji 6.44.3

Witajcie,

Jesteśmy po wnikliwych testach wersji 6.44.3 i stwierdzamy że jest stabilna. Więc na dniach zostanie ona wdrożona na Państwa routerach. Aktualizacja będzie robiona oczywiście w nocy, tak aby szkody były jak najmniejsze.

“Read More”